Walne Zgromadzenie Członków Cechu 2021

Dodane przez redakcja - czw., 15/07/2021 - 12:44
Walne Zgromadzenie członków Cechu Łask 2021

W trakcie zgromadzenia podsumowano 4-letnia kadencję tj. 2017-2021, wybrano Starszego Cechu i pozostałych przedstawicieli organów statutowych na lata 2021-2025 oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia cechowe.

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni Goście, m.in. Burmistrz Łasku Pan Gabriel Szkudlarek, Prezes Izby Rzemieślniczej w Łodzi Pan Stanisław Syguła.

Przewodniczący Marian Dobosz poinformował zebranych, iż Starszy Cechu Zygmunt Grzesiak został pierwszym mieszkańcem powiatu łaskiego, który otrzymał najwyższe wyróżnienie rzemieślnicze w Polsce – „szablę im. Jana Kilińskiego”. Uroczyste wręczenie szabli, odbyło się 9 września 2020 r. podczas Zjazdu delegatów Izby Rzemieślniczej w Łodzi.

Zaproszeni goście i członkowie Cechu oraz pracownicy biura podziękowali Starszemu Cechu Zygmuntowi Grzesiakowi za szesnastoletni okres owocnej współpracy dla Cechu, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, wręczając upominek i kwiaty.

Ocena pracy Cechu przez zaproszonych Gości mimo pandemii wypadła pozytywnie.
W szczególności uznano prowadzone inicjatywy oraz zaangażowanie w różnego typu działania zarówno dla dobra rzemiosła, miasta oraz społeczności łaskiej.

Wybrani przedstawiciele organów na lata 2021-2025:

1. Starszy Cechu – Grzegorz Oleszczak,
  2. Pierwszy Podstarszy – Grzegorz Kępa,
  3. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Robert Łyżwa,
  4. Przewodniczący Sądu Cechowego – Zygmunt Grzesiak

Odznaczeni i wyróżnieni uhonorowani zostali:

1. Honorową Odznaką Rzemiosła :
  • Mieczysław Kubiak z Marzenina (murarz),
  • Henryk Kuźniak z Łasku (murarz, tapeciarz),
  • Wanda Wróbel z Łasku (fryzjerstwo).

2. Odznaką Izby Rzemieślniczej w Łodzi uhonorowano :

• Wojciech Dolik z Wodzierad, Kiki (stolarstwo),
  • Tomasz Gawron z Okupa Wielkiego (tapicerstwo),
  • Janusz Kabza z Markówki (ślusarstwo)
  • Agnieszka Witkowska z Widawy (fryzjerstwo)

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym pragniemy złożyć serdeczne gratulacje!